Sport to zdrowie w Parzynowie!

   11 czerwca 2023 roku był dniem niezwykle ważnym dla społeczności parzynowskiej, ponieważ otwarte zostało nowe boisko szkolne,  na które wszyscy czekali z utęsknieniem, a stało się to możliwe dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli.

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Parzynowie, Pan Grzegorz Szałkowski wraz Panią Sołtys Parzynowa, Małgorzatą Matusiak, mieli zaszczyt powitać szanownych gości i podziękować za pomoc w tworzeniu tego boiska szkolnego.

 

Wdzięczni za inwestycję, która ma ogromne znaczenie dla społeczności lokalnej, dziękowali Panu Krzysztofowi Grabowskiemu - Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu -za ich wsparcie. Od teraz można cieszyć się nowym boiskiem, można biegać po prawdziwej bieżni, placu zabaw, Street Workout’cie, grać w ping ponga, czy w szachy.

Pan dyrektor szkoły podkreślił, że to boisko to nie tylko miejsce do uprawiania sportu, ale również przestrzeń, która będzie sprzyjać rozwojowi i edukacji uczniów oraz ich integracji.  Dzięki temu obiektowi młodzież będzie miała możliwość rozwijać swoje talenty sportowe, kształtować zdrowy styl życia i uczyć się wartości, takich jak fair play, współpraca i zdrowa rywalizacja, a to wartości nie do przecenienia.

Inwestycja ta pokazała, jak ważne jest wsparcie i inwestowanie w edukację oraz rozwój młodego pokolenia. To także dowód na to, że lokalni włodarze, z Panem Wójtem Kobylej Góry, Panem Wiesławem Berskim na czele, troszczą się o swoje społeczności lokalne i inwestują w ich przyszłość, nie zważając na przeszkody. Dzięki zdobytym środkom finansowym  udało się utworzyć bezpieczne boisko sportowe z wieloma atrakcjami, które będą służyć nie tylko uczniom, ale także lokalnej społeczności.

Dyrektor szkoły, Pan Grzegorz Szałkowski podziękował całej społeczności lokalnej zaangażowanej w tworzenie tego miejsca, jak również  wszystkim pracownikom szkoły, którzy codziennie poświęcają swój czas i energię, aby kształcić i wychowywać młodzież. To dzięki ich oddaniu i zaangażowaniu uczniowie mają szansę osiągać sukcesy, nie tylko na boisku, ale również w szkole i życiu. To miejsce dla małej społeczności parzynowskiej jest oknem sportowych możliwości, które zostało otwarte dzięki determinacji wielu ludzi.

Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Parzynowie serdecznie podziękował za owocną współpracę i zaangażowanie  Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Po podziękowaniach gorąco zapraszał do udziału w kolejnych, owocnych projektach.

 

 

NAPRAWDĘ BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC, ZA UŚMIECH I ZA TO ŻE JESTEŚCIE!